W ramach inicjatywy „Zawody bez tajemnic” uczniowie V i VI klasy mieli przyjemność w gabinecie weterynaryjnym Przychodnia z Pazurem dowiedzieć się, jak wygląda praca lekarza weterynarii od kuchni.
Pani Urszula – lekarz weterynarii z prawdziwego powołania, podkreśliła ogromne znaczenie troski o zdrowie zwierząt i profilaktyki w leczeniu ich chorób, pokazując jakich narzędzi diagnostycznych używa w swojej pracy.
Każdy mógł zobaczyć, jak wygląda krew pod mikroskopem, usłyszeć bicie serca psa, a nawet zobaczyć jak płynie w żyłach krew….pani Urszuli😉
Największe wrażenie na uczniach zrobił jednak Nox ( podobno najdokładniej przebadany pies świata😉), który prosto z ogrodu wskoczył przez okno do gabinetu, by nie tylko zaprezentować, jak powinien zachowywać się psi pacjent, lecz również poddać się badaniom osłuchowym i pokazać na aparacie usg jak wieeeelkie ma serce ♥️
Nie zabrakło też chwili na pytania – a było ich mnóstwo! 🧐 Każdy z nas wyszedł bogatszy o nowe doświadczenia i pełen szacunku dla osób, które na co dzień dbają o zdrowie naszych czworonożnych (i nie tylko!) przyjaciół.
Dziękujemy Przychodnia z Pazurem za serdeczne przyjęcie i poświęcony czas! To była dla nas niezapomniana lekcja empatii i troski o zwierzęta. 🐕🐈🐢
#WycieczkaKlasowa #GabinetWeterynaryjny #UczymySięEmpatii #KochamyZwierzęta
Na muzyczną przygodę do Educooltury zaprosiła nas Pani Beata, mama Igi z klasy I.
Spotkanie rozpoczęło się wyjątkowym mini koncertem Igi, która od razu wprowadziła wszystkich w świetny nastrój swoim występem na perkusji. Publiczność – koledzy i nauczyciele – nie mogła wyjść z podziwu!
Po koncercie uczniowie ruszyli do działania: odkrywali różne instrumenty, mogli zagrać na perkusji i pianinie, i poczuć, jak to jest być prawdziwym muzykiem. Po pierwszych dźwiękach zabawa rozkręciła się na całego – był śpiew i interpretacja ruchowa do muzyki! A gdy wszyscy wpadli już w rytm, przyszedł czas na wielki finał: wspólne tańczenie, które było słychać na pewno u nas w szkole
Całe wydarzenie było pełne energii, śmiechu i muzycznych niespodzianek, a dzieciaki wracały do domu z głowami pełnymi pomysłów i – kto wie – może z marzeniami o własnym zespole!
Dziękujemy Pani Beacie za zaproszenie
Educooltura to miejsce, które warto odwiedzić - pełne muzycznych odkryć i radosnej atmosfery.
W Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie odbyły się „Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej Miasta Kościerzyna w Szachach”.
W „Igrzyskach Dzieci” Prywatną Szkołę Podstawową „Prymus” w Kościerzynie reprezentowała drużyna w składzie: Jakub Harat, Ignacy Kreft, Kacper Grota, Daniela Macurek, która z dorobkiem 3 pkt. meczowych zajęła III miejsce.
W rozgrywkach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej” PSP „Prymus” w Kościerzynie reprezentowali: Aleksander Knut, Wojciech Szkobel, Szymon Kreft, Zofia Sokołowska (skład podstawowy) oraz Jan Weiss (rezerwa). Po rozegraniu 3 rund systemem kołowym, drużyna „Prymusa” Kościerzyna z kompletem zwycięstw zajęła I miejsce w zawodach i awansowała do rozgrywek szczebla powiatowego. W „Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Kościerskiego w Szachach” .
Drużyna PSP „Prymus” Kościerzyna w niezmienionym składzie ponownie z kompletem punktów meczowych pewnie zwyciężyła w zawodach, uzyskując awans do półfinału wojewódzkiego. W „Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej”, który odbył się 11.10.2024 r. w Katolickiej Szkole Niepublicznej w Pruszczu Gdańskim, młodzież reprezentująca „Prymusa” Kościerzyna w takim jak poprzednio składzie zajęła III miejsce.
Zdzisław Pelowski
Wycieczka dla uczniów klas 4-5 stworzyła okazję do poznania piękna przyrody, historii oraz kultury niezwykłego regionu kaszubskiego.
W Rezerwacie Przyrody Szczyt Wieżyca uczniowie wspięli się na wieżę widokową Wieżyca - najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim (329 m n.p.m.). Niesamowite widoki (nieco za mgłą) na okoliczne lasy, jeziora i pagórki zaparły dech w piersiach!
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku.
Tam uczniowie zapoznali się z historią i kulturą Kaszubów. W centrum znajdują się m.in. najdłuższa deska świata, Dom do Góry Nogami, Dom Sybiraka, replika bunkra "Ptasia Wola", Stolemòwi klawér, Dom trapera z Kanady.
Była to fascynująca, żywa lekcja języka kaszubskiego w terenie
Specjalnym gościem była Weronika Lizakowska, utalentowana lekkoatletka z Kościerskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Remus Kościerzyna.
Weronika, która zdobyła serca kibiców, ustanowiła nowy rekord Polski w biegu na 1500 metrów podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu, osiągając niesamowity wynik 3:57.31! 🤯🥳
Podczas spotkania Pani Weronika poprowadziła rozgrzewkę, rozdała autografy i uchyliła nam rąbka tajemnicy - jak być w tak znakomitej formie. Ale to już zostawimy dla siebie 😁🤫🙂
Dziękujemy Pani Weronice za spotkanie, które zainspirowało młodych sportowców i dostarczyło mnóstwo emocji! 🙂
#malymistrz
Klasa trzecia ćwiczy ortografię w kreatywny sposób, poprzez zabawę, gry i twórczość
Ortograficzna gra „rewolwerowiec” i tworzenie ortograficznych domów to tylko jedne z nielicznych sposobów kształcących znajomość zasad ortografii. Dzięki tym sposobom, żadnemu poloniście ortografia nie będzie już spędzać snu z powiek
Cała szkoła niemalże w komplecie, każdy w eleganckim stroju, jakoś bardziej uśmiechnięty, niż zwykle Podziękowania, kwiaty, wiersze i zaskakująca uroczystość o charakterze kulturalno - rozrywkowym i wzruszająco - zabawowym. Wspólna Familiada z prawie prawdziwym Karolem Strasburgerem, przezabawna rywalizacja uczniów i nauczycieli, która była niewątpliwą atrakcją dla widowni, a samych nauczycieli postawiła trochę w roli ucznia wywołanego do odpowiedzi, trochę zaskoczonego i pełnego obaw, czy dobrze odpowie
Uczniowie dmuchnęli dziś nam, nauczycielom w „skrzydła” - postaramy się być cierpliwi niczym buddyjscy mnisi, wyrozumiali jak najlepsze mamy i z mocą większą niż poranna kawa o godzinie 7 wykonywać naszą pracę
Dziękujemy
Dyrekcja, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły.
Odróżnienie borowika🍄🟫 od muchomora może nie być szczególnym wyzwaniem, ale są trujące grzyby, które łatwo pomylić z jadalnymi - by do tego nigdy nie doszło potrzeba się edukować, co nasi uczniowie czynią
Wystawa grzybów w Nadleśnictwo Kościerzyna, Lasy Państwowe zachwyciła! Ponad 64 gatunki grzybów i ogrom wiedzy na tamat tego, jak należy je zbierać i zachowywać się w lesie, by być i żyć w zgodzie z naturą
Edukacja w zakresie rozpoznawania grzybów to klucz do bezpiecznego korzystania z darów natury. A zorganizowana przez Nadleśnictwo Kościerzyna wystawa była dla naszych uczniów doskonałą okazją do budowania świadomości ekologicznej i promowania odpowiedzialnego podejścia do przyrody.
Dziękujemy
Szanowni Państwo,
obecnie uczęszczający do szkoły Uczniowie oraz Rodzicie powinni samodzielnie – bez udziału Szkoły - zaktualizować swoje konta w Dzienniku.
Wyjątkiem są Uczniowie i Rodzice z klas pierwszych – aby zalogować się do Dziennika potrzebują jednorazowego kodu dostępu, który otrzymają Państwo 2 września od wychowawcy klasy.
Link do nagrania: https://youtu.be/ADZsz7v59_8
Koniec roku szkolnego to doskonała okazja, aby spojrzeć wstecz na minione miesiące i podsumować nasze wspólne osiągnięcia oraz wyzwania, z którymi się zmierzyliśmy. Ten rok był pełen wyjątkowych wydarzeń, nowych doświadczeń i cennych lekcji. W tym roku nasi uczniowie osiągnęli wiele sukcesów edukacyjnych. Średnia ocen szkoły wyniosła 5.18. Szczególnie gratulujemy uczniom, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem oraz laureatom i finalistom różnych konkursów.
Nasza szkoła zorganizowała wiele interesujących wydarzeń. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów, każde z nich było niezapomnianym doświadczeniem. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom za ich ciężką pracę i zaangażowanie. Razem tworzymy społeczność, która wspiera się nawzajem i dąży do wspólnego sukcesu. Życzymy wszystkim udanych wakacji, pełnych odpoczynku i radości.
Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla wszystkich klas, odbędzie się w piątek o godz.7:30.
Zbiórka uczniów w togach o godz. 7:15