foto1
foto1
foto1
Zapisy na rok szkolny 2024/2025, zapraszamy do kontaktu.

W niedzielę 6 listopada 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Lipuszu odbyły się „Indywidualne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Szachach Szybkich”. Do rozgrywek szachowych przystąpiło łącznie 52 miłośników „królewskiej gry” z terenu województwa pomorskiego. Zawody przeprowadzono w jednej grupie turniejowej na dystansie 9 rund z tempem gry 15 minut dla zawodnika na partię. W rozgrywkach bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Prywatnego Gimnazjum „Prymus” w Kościerzynie. Uczennica Wiktoria Gusarska w klasyfikacji kobiet zajęła II miejsce, a w klasyfikacji zawodników do V kategorii miejsce IV natomiast uczeń Miłosz Załucki w klasyfikacji zawodników z IV kategorią uplasował się na IV miejscu. Warto nadmienić, że turniej szachowy został zgłoszony do oceny rankingowej Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE, dzięki czemu uczniowie uczestniczący w rozgrywkach uzyskali pierwsze punkty w rankingu międzynarodowym
dla szachów szybkich. Gratulujemy!

DSCN1120  DSCN1091   DSCN1093   DSCN1123

Ze szczegółami turnieju szachowego można zapoznać się pod podanym poniżej linkiem:

Zdzisław Pelowski

Ranking Szkół Podstawowych 2022

PSP "PRYMUS" na 469 miejscu na 10 306 tyś. szkół podstawowych publicznych oraz niepublicznych, które spełniły wymogi regulaminu w Ogólnopolskim rankingu szkół podstawowych 2023 roku, opublikowanym przez portal WaszaEdukacja.pl